Powrót

Szukaj w Tpay

Metoda płatności

Google Pay


Google Pay to szybkie płatności  od Google. Udostępniając ten bardzo popularny portfel elektroniczny, dajesz swoim klientom możliwość łatwego płacenia za pomocą dowolnej karty płatniczej zapisanej na koncie Google.

Google Pay
Popularność

Popularność

Portfelem elektronicznym Google Pay płaci około 20% internautów. Mając w sklepie tę metodę płatności, zachęcasz do zrobienia zakupów

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Google chroni klientów podczas całego procesu płatności. Dane zapisane na koncie są przechowywane na prywatnych serwerach Google, a te przekazywanie podczas płacenia - szyfrowane

Szybkość

Szybkość

Do skorzystania z e-portfela Google Pay metody wystarczy urządzenie mobilne. Nie trzeba za każdym razem wprowadzać danych karty, co znacznie przyspiesza zakupy

Wygoda

Wygoda

Google Pay to portfel elektroniczny, z którego można korzystać zarówno w sklepach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych. Gdziekolwiek masz biznes - ułatwiasz klientom zakupy

Google Wallet


W 2022 r. Google w wybranych krajach przekształcił Google Pay w Google Wallet, aby rozwiązanie jeszcze lepiej zastępowało prawdziwy portfel. Można przechowywać w nim nie tylko karty kredytowe i debetowe, lecz także dokumenty, np. legitymację studencką czy bilet lotniczy. W tym cyfrowym portfelu mają się zmieścić także klucze do samochodu, dowód osobisty i prawo jazdy.

Jak zacząć korzystać z Google Pay

Google Pay to portfel elektroniczny, który umożliwia szybkie i proste zakupy zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i sklepach internetowych. W momencie dokonywania płatności, Google udostępnia sprzedawcy przypisany do karty numer konta wirtualnego (VAN) - nigdy nie przekazuje danych karty.

  • Przyjmujący płatności
  • Płatnik
Przyjmujący płatności
  • Przyjmujący płatności
  • Płatnik

Płatność portfelem elektronicznym Google Pay mogą proponować sprzedawcy korzystający z usług Tpay, którzy podpisali umowę z acquirerem kartowym - firmą Elavon (dostawcą usług procesowania transakcji przy użyciu karty płatniczej).

Dołącz do nich:

  1. Załóż i aktywuj konto w serwisie Tpay – na stronie rejestracji uzupełnij swoje dane i zaakceptuj regulamin. 2.Otrzymasz maila z linkiem aktywacyjnym do Panelu Akceptanta, gdzie zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza weryfikacyjnego, dokonanie opłaty aktywacyjnej i akceptacji OWU.
  2. Gdy Twoja prośba zostanie zweryfikowana, podpiszesz umowę z Elavonem.

Aby płacić telefonem z Google Pay, trzeba najpierw pobrać i skonfigurować aplikację Google Pay - w tym celu podaje się dane karty kredytowej lub debetowej. W przypadku płacenia online, niezbędne jest zalogowanie się na swoje konto Google, a następnie potwierdzenie transakcji.

Przyjmujący płatności Płatnik

Najczęściej zadawane pytania


Czy Klient może płacić z poziomu urządzenia mobilnego bez włączonej usługi NFC?

Nie, jest to konieczne do dokonania zapłaty.

Czy aplikacja Google Pay przechowuje dane karty?

Nie, aplikacja Google Pay nie przechowuje fizycznego numeru karty - przypisuje jej niepowtarzalny numer konta wirtualnego (VAN).

Czy Google pobiera prowizję za płatność?

Nie, nie jest pobierana żadna prowizja przez Google.

Czy każdy e-sklep może wdrożyć Google Pay?

Google Pay dostępny jest dla wszystkich sprzedawców, którzy korzystają z usług Tpay i mają w swoim e-sklepie płatności kartowe, tj. podpisali umowę z Elavon - acquirerem kartowym.

Kto będzie mógł zapłacić za pomocą Google Pay?

Za zakupy przy pomocy Google Pay zapłaci każdy użytkownik posiadający konto Google oraz skonfigurowaną w nim kartę płatniczą.

Jak włączyć Google Pay w e-sklepie?

Jeśli jesteś już klientem Tpay i podpisałeś umowę z Elavon, masz tę metodę płatności włączoną - sprawdzisz to w Panelu Akceptanta w zakładce “Twoja oferta”.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z usług Tpay: Załóż i aktywuj konto w serwisie Tpay – na stronie rejestracji uzupełnij swoje dane i zaakceptuj regulamin. Otrzymasz maila z linkiem aktywacyjnym do Panelu Akceptanta, gdzie zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza weryfikacyjnego, dokonanie opłaty aktywacyjnej i akceptacji OWU. Gdy Twoja prośba zostanie zweryfikowana, podpiszesz umowę z Elavon.