Powrót

Szukaj w Tpay

Metoda płatności

Apple Pay


Apple Pay to szybkie płatności dla posiadaczy urządzeń Apple. To drugi najpopularniejszy portfel elektroniczny w Polsce. Biorąc pod uwagę stale rosnące zainteresowanie urządzeniami tej marki, warto umożliwiać klientom płatność z Apple Pay.

Apple Pay
Wygoda

Wygoda

Apple Pay to metoda płatności sprowadzająca się do jednego dotknięcia lub spojrzenia. Działa również w terminalach, które akceptują płatności zbliżeniowe

Popularność

Popularność

Prognozuje się, że do 2026 r. liczba transakcji dla płatności zbliżeniowych wzrośnie o 172%, a wartość transakcji o 200%.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Podczas dokonywania płatności Apple wykorzystuje numer przypisany danemu urządzeniu i unikalny kod transakcji - dane płatników nie są przechowywane i udostępniane

Dostępność

Dostępność

Wdrożenie tego e-portfela nie wymaga podejmowania dodatkowych działań. Z Apple Pay może korzystać każdy sprzedawca posiadający w Tpay płatności kartowe

Jak zacząć korzystać z Apple Pay

Zakupy z Apple Pay są proste i szybkie. Wystarczy dodać do aplikacji pobranej na swoje urządzenie co najmniej jedną kartę płatniczą, aby podczas zakupów - po kliknięciu w przycisk umożliwiający opłacenie zakupów online - jedynie potwierdzać transakcje.

  • Przyjmujący płatności
  • Płatnik
Przyjmujący płatności
  • Przyjmujący płatności
  • Płatnik

Płatność portfelem elektronicznym Apple Pay mogą proponować sprzedawcy korzystający z usług Tpay, którzy podpisali umowę z acquirerem kartowym - firmą Elavon (dostawcą usług procesowania transakcji przy użyciu karty płatniczej).

Dołącz do nich:

  1. Załóż i aktywuj konto w serwisie Tpay – na stronie rejestracji uzupełnij swoje dane i zaakceptuj regulamin.
  2. Otrzymasz maila z linkiem aktywacyjnym do Panelu Akceptanta, gdzie zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza weryfikacyjnego, dokonanie opłaty aktywacyjnej i akceptacji OWU.
  3. Gdy Twoja prośba zostanie zweryfikowana, podpiszesz umowę z Elavon.

Konfiguracja Apple Pay jest bardzo prosta - wystarczy dodać kartę kredytową lub debetową do aplikacji Portfel (Wallet). Funkcja Apple Pay jest natywnie dostępna w urządzeniach iPhone’a, Apple Watch’a, Maca i iPada.

Przyjmujący płatności Płatnik

Najczęściej zadawane pytania


Czy każdy e-commerce może wdrożyć Apple Pay?

Jeśli jesteś już klientem Tpay i podpisałeś umowę z Elavon, masz tę metodę płatności włączoną - sprawdzisz to w Panelu Akceptanta w zakładce “Twoja oferta”.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z usług Tpay:

  • Załóż i aktywuj konto w serwisie Tpay – na stronie rejestracji uzupełnij swoje dane i zaakceptuj regulamin.
  • Otrzymasz maila z linkiem aktywacyjnym do Panelu Akceptanta, gdzie zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza weryfikacyjnego, dokonanie opłaty aktywacyjnej i akceptacji OWU.
  • Gdy Twoja prośba zostanie zweryfikowana, podpiszesz umowę z Elavon.
Kto może płacić za pomocą Apple Pay?

Z Apple Pay mogą korzystać wszyscy użytkownicy iPhone, Apple Watch, Mac i iPad, którzy dodali co najmniej jedną kartę płatniczą w aplikacji Wallet.

Czy portfel elektroniczny Apple Pay gromadzi dane kart użytkowników?

Nie, numer karty nie jest przechowywany ani na urządzeniach, ani na serwerach. O bezpieczeństwo płatności dba oprogramowanie IOS oraz funkcje takie jak Face ID czy Touch ID.

Czy Apple pobiera prowizję za płatność?

Nie, Apple nie pobiera prowizji od płatników.

Czym jest aplikacja Wallet?

To aplikacja wbudowana w urządzenia mobilne Apple (iPhone, Apple Watch, iPad), dzięki której użytkownik może dodać kartę płatniczą, którą chce płacić z Apple Pay.

Które banki umozliwiają płatność Apple Pay?

Apple Pay działa z popularnymi kartami kredytowymi i debetowymi wydawanymi przez banki na całym świecie Jeśli Twoja karta jeszcze nie obsługuje Apple Pay, skontaktuj się ze swoim bankiem.