Kubota

Kup swoje nowe Kuboty w mgnieniu oka, dzięki integracji z Tpay!

kubota_02
Klient

Kubota

Branża

Moda

Co wdrożono?

Wdrożenie on-site Magento 2 z bramką kartową oraz możliwością wprowadzenia kodu BLIK na stronie sklepu

O marce

Kubota to marka, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To absolutna legenda lat 90., która niedawno odzyskała popularność, za sprawą czwórki młodych ludzi, którzy postanowili ją “wskrzesić”. W ten sposób, klasyczne klapki doczekały się nie tylko wersji premium, ale także nowych kolorów i możliwości personalizacji! Czy ktoś kupując pierwsze klapki na rzepy na straganie w latach 90. pomyślałby, że Kuboty trafią “na salony”? Z pewnością nie, a jednak stało się! Kubotę dumnie noszą najpopularniejsi influencerzy i artyści, pokazując tym samym, że to już nie marka “z ryneczku”, ale poważna firma, mająca rzeszę fanów.

Początki marki sięgają wczesnych lat 90. – wtedy to Wiesław i Dorota (założyciele marki) przywieźli do Polski pierwsze klapki z Chin. Był to okres krótko po obradach Okrągłego Stołu, a zatem pomimo, że granice były otwarte, w Polsce brakowało praktycznie wszystkiego. Polacy w ekspresowym tempie kupowali zagraniczne towary, jeśli tylko pojawiła się taka możliwość. Tę zależność zauważyli Wiesław i Dorota, którzy postanowili zająć się sprzedażą chińskich klapek Kubota na masową skalę. Dalsza część historii jest Wam już pewnie znana – Kubota “zalała” polski rynek pojawiając się na praktycznie każdym polskim straganie. W nowym milenium, za sprawą otwarcia się na rynki zachodnie, a także ogromnej konkurencji, popularność chińskich klapek nieco spadła, tak by w 2015 roku odrodzić się w nowej formie za sprawą Joanny, Piotra i Aliny. Jak doszło do reaktywacji Kubotów, dlaczego wybrali właśnie tę markę i dlaczego nigdy nie zabraknie im pomysłów dowiecie się z naszego wywiadu.

Poznaj klapki Kubota
kubota04

Współpraca z Tpay

W Kubota Store, dzięki integracji z Tpay, do wyboru są takie opcje, jak szybka płatność BLIK, Google Pay, Masterpass, Visa Checkout, PayPal, standardowy przelew, czy też bramka kartowa on-site. Kubota korzysta też z najnowszych narzędzi, takich jak np.
framework Vue Storefront


Ważnym aspektem, który podkreślają także współtwórcy marki, jest zmiana platformy e-commerce z Shoplo na Magento 2. Dzięki wyborowi Tpay, wdrożenie sklepu i płatności na Magento przebiegło niezwykle sprawnie, z uwagi na stale rozwijaną wtyczkę Tpay (szczegóły znajdziesz TUTAJ ). Dzięki gotowym, bezpłatnym bibliotekom zespół Kubota zaoszczędził czas i pieniądze (integracja pozwalająca zaoszczędzić nawet do 200 roboczogodzin pracy programisty).

Nowa wtyczka na Magento

Współtwórcy marki Kubota postanowili zmienić platformę e-commerce na Magento, która – jak sami twierdzą – przy produkcji na taką skalę, jest dla nich najlepszym rozwiązaniem. Wtyczka na Magento była także jednym z powodów, dla których zdecydowali się na płatności Tpay. Nowy moduł przygotowany przez Tpay to bardzo intuicyjne narzędzie, ułatwiające pracę programistów i właścicieli e-commerce. Dlaczego? Nasza nowa wtyczka na Magento oferuje między innymi:

  • Płatności online z wykorzystaniem metody API create oraz standardowo przez formularz (w zależności od ustawień wyboru banku na stronie)
  • Płatności kartami (z pełną obsługą 3DS) z możliwością ich zapisania i ponownego użycia
  • Płatności BLIKIEM na stronie sklepu (level 0)
  • Zwroty z poziomu sklepu zarówno płatności zwykłych jak i kartowych
  • Pełne logowanie wszystkich czynności wykonywanych przez wtyczkę, użytkowników sklepu oraz błędów
  • Zaimplementowany mechanizm kontroli błędów, maksymalizujący konwersję zamówień
  • Możliwość łatwego eksportu danych do innych systemów, dzięki zachowaniu wszystkich standardów Magento
  • Aktualizacje wtyczek poprzez Composer
  • Możliwość automatycznego generowania faktur dla Klientów
  • Logowanie danych transakcji zarówno przed, jak i po ich opłaceniu, zgodnie z obowiązującymi standardami Magento.

 

kubota-magento-2022