Tpay we współpracy z Fundacją Lady Business Club i jej partnerami wspiera przedsiębiorczynie w rozwoju cyfrowym ich biznesu. Inicjatywa Go Digital to szereg działań, które umożliwiają biznesmenkom przeniesienie swoich firm do sfery online. Na czym polega ten program?

Fundacja Lady Business Women (LBC) uruchomiła wartościową inicjatywę – program Go Digital, skierowany do przedsiębiorczych kobiet w Polsce. Powstał on jako odpowiedź na rosnące potrzeby rynku wskazujące, że digitalizacja jest kluczowym elementem rozwoju nowoczesnych firm. Podnosi konkurencyjność marki, poszerza grono klientów i umożliwia szereg optymalizacji z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi.

Dlaczego powstał ten program? 

Ideą Go Digital jest wykorzystanie potencjału zarówno narzędzi cyfrowych, jak i mogącej je wykorzystać grupy społecznej: kobiet prowadzących własny biznes. Według raportu UNIDO “Wzmacnianie pozycji kobiet i dziewcząt w zakresie cyfryzacji i Przemysłu 4.0”, kobiety cechuje szczególny potencjał do wzrostu gospodarczego i społecznego

Digitalizacja zaś, jako nieodłączny dziś element biznesowego krajobrazu, zapewnia lepszy dostęp do rynków, wiedzy i elastycznych warunków pracy, co umożliwia kobietom większy udział w rynku pracy i poprawę sytuacji ekonomicznej i zawodowej. Raport GEM 2023 podkreśla, że przedsiębiorczynie odgrywają kluczową rolę w napędzaniu innowacji i wzrostu gospodarczego, pomimo istniejących stereotypów i barier ( w tym łączenia obowiązków zawodowych i rodzinnych).

W ramach inicjatywy Go Digital uczestniczki mogą skorzystać z bezpłatnego testu, oceniającego poziom cyfryzacji ich biznesu, a następnie otrzymać indywidualny plan rozwoju. Program oferuje szeroki zakres wsparcia, m.in. warsztaty online czy konsultacje z ekspertami, a wszystko po to, by zwiększyć kompetencje cyfrowe kobiet biznesu i umożliwić im efektywne zarządzanie firmami.

Rola Tpay w projekcie Go Digital 

Tpay, jako operator płatności i partner programu Go Digital, bierze aktywny udział we wsparciu przedsiębiorczyń w wielu wymiarach. W ramach podnoszenia kompetencji e-biznesowych,  udostępniamy przedsiębiorczyniom naszą bramkę płatniczą Tpay: nowoczesne rozwiązanie umożliwiające bezpieczne przyjmowanie e-płatności i tym samym prowadzenie sklepu internetowego w oparciu o zaufane narzędzie. 

Ponadto zapewniamy też mentoring i wsparcie merytoryczne Anny Grześkowiak, naszej ekspertki, służącej swoim doświadczeniem w obszarze cyfrowych rozwiązań płatniczych i wsparcia biznesów uczestniczek w procesie digitalizacji. 

- Program Go Digital to inicjatywa niezwykle potrzebna w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie e-handlu. Dzięki niemu przedsiębiorczynie zyskają nie tylko wiedzę, ale i konkretne narzędzia do cyfrowej transformacji swoich firm. Cieszę się, że mogę być ekspertką i dzielić się doświadczeniem i dobrymi praktykami w dziedzinie e-płatności. Ten projekt to krok w stronę nowoczesnego biznesu i zwiększenia efektywności zarządzania w oparciu o cyfrowe wsparcie - mówi Anna Grześkowiak, Business Development Manager w Tpay, ekspertka w programie Go Digital.

Jak dołączyć do programu?

W Międzynarodowy Dzień Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, 27 czerwca, odbędzie się GOdigital Day, wydarzenie inaugurujące nowy ruch GOdigital

Inicjatywa łączy przedsiębiorcze kobiety z całego kraju, które pragną rozwijać swoje firmy w cyfrowym świecie.

Jeśli prowadzisz biznes w sektorze MŚP i chcesz odkryć przestrzenie do cyfrowego rozwoju dla swojej firmy, zapisz się na wydarzenie!